امروز: سه شنبه، 7 بهمن 1399

ورزش ایرانی

زندگی به سبک قهرمانان

08/16 1399
ناصر شهنازی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره دو گزینه نهایی فدراسیون والیبال برای سرمربیگری در تیم‌ ملی ایران توضیح داد: ابتدا می‌خواهم در مورد کمیته فنی صحبت کنم که یک شبه تشکیل شد و با تمام احترامی که به دوستان قائلم شخصا نمی‌دانم با چه فاکتورهایی نفرات این‌ کمیته انتخاب شدند. خیلی‌ها مثل امیر خوشخبر جایشان در این‌ کمیته خالی بود، خوشخبری که سال‌ها روی او سرمایه گذاری شده، سال‌ها در کنار تیم ملی بوده و به واسطه کار کردن با مربیان‌ مختلف شناخت کامل از مربیان مختلف دارد.
او ادامه داد: بحث دیگر هم انتخاب گزینه‌های ‌نهایی بودند. قبل از کمیته فنی آقای داورزنی دو گزینه نهایی را انتخاب و معرفی کرده بودند. به نظرم از قبل این تفکرات بوده و کمیته فنی تنها تایید نهایی کرد.
کارشناس والیبال ایران درباره دوگزینه نهایی نیز گفت: ما همیشه قبل از اینکه به والیبال خودمان فکر کنیم به گزینه‌ها فکر می‌کنیم. در حقیقت و طبق تجربه از گذشته مربیان کشورهای اروپای شرقی به درد والیبال ما نمی‌خورند چون از نظر فیزیکی و سبک بازی متفاوت هستند. نمی‌خواهم عملکرد این مربیان را زیر سوال ببرم، اما والیبال ما سرعتی و مبتنی بر تکنیک است و بیشتر با والیبال آمریکا، ایتالیا و کشورهای اروپای غربی هماهنگ است. ما اگر گزینه می‌خواهیم باید از مربی استفاده‌ کنیم‌ که سطح ما را در همین سبک والیبالی که هستیم یک مقدار ارتقا بدهد نه اینکه سبک ما را تغییر دهد.
مربی فصل گذشته تیم والیبال سایپا ادامه داد: والیبال ما از لحاظ فیزیکی مثل اروپای شرقی نیست که مثل آن‌ها برنامه‌ریزی و تمرین کنیم، گزینه نهایی تیم‌ملی باید بتواند والیبال ما را در همین سبک ارتقا بدهد. بنابراین شاید بهترین‌های اروپای شرقی بتوانند در کشورهای خود خوب باشند، اما برای‌ والیبال ‌ما خوب نیستند، موضوعی که تجربه ثابت ‌کرده است.
شهنازی در پاسخ به این سوال که اکنون از بین دو گزینه روسی و آرژانتینی با توجه به عملکردشان کدام یک‌ را برای تیم ملی ایران صلاح می‌داند؟ تصریح کرد: نمی‌توانم اسم یا فرد را انتخاب کنم، اصلا شاید از نظر من گزینه‌های دیگر بودند، ولی ملاک باید نوع والیبالی باشد که تیم ملی ما بازی می‌کند. سال‌ها این اشتباه را کردیم و از مربیان بلوک شرق استفاده کردیم.
او در پایان درمورد اعلام اسم او به عنوان یکی از گزینه‌های هدایت تیم‌ ملی نوجوانان نیز گفت: در این‌مورد هیچ صحبتی با بنده نشده است.
به گزارش ایسنا، با تصمیم کمیته فنی فدراسیون والیبال ایران آلکنو از کشور روسیه و کاستلانی از آرژانتین دو گزینه نهایی برای در اختیار گرفتن سرمربیگری تیم ملی ایران در المپیک هستند.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی‌شود